6 ushqimet më të mira dhe ato 6 më të këqijat për lëkurën tuaj

Ato çka hamë do të reflektohen ndër të tjerash edhe në lëkurën tonë.

Neps.al ju sjell më poshtë një listë me ushqimet që ju garantojnë një lëkurë të pastër e plot jetë dhe nga ata tjetër, bëni kujdes me ato ushqime që plakin lëkurën tuaj para kohe. E yndyrosin atë, mund t’i shkaktonë njolla dhe akne, të cilat duan kohë të rikuperohen.

6 ushqimet më të mira për lëkurën tuaj:

 1. Brokoli
 2. Farat e lulediellit
 3. Bajamet
 4. Portokalli, limoni (agrumet)
 5. Arrat braziliane
 6. Salmoni

Ushqimet më të këqija për lëkurën tuaj:

 1. Pijet me gaz
 2. Patatinat
 3. Donuts dhe në përgjithësi ëmbëlsirat
 4. Kafeja
 5. Ushqimet e skuqura
 6. Alkooli (veçanërisht birra)

Lini një koment