8 ushqimet që ju furnizojnë me energji

Për t’u ndjerë energjik duhet të hamë ushqimet e duhura.

Falë fibrave, vitaminave dhe një sërë elementesh të rëndësishme që përmbajnë, ushqimet e mëposhtme kanë aftësinë të na japin energji për të përballur ditën intensive.

Ato mund të konsumohen në formën e tyre të drejtpërdrejtë, në sallatë, si pije të ftohta ose në supë.

Ja 8 ushqimet që na japin energji:

1.Xhenxhefili

2.Frutat e thata

3.Uji i kokosit

4.Pelta mbretërore

5.Çokollata e zezë

6.Farat Chia

7.Patatja e ëmbël

8.Bananet

Lini një koment