Biskotat e karantinës me 4 përbërës dhe gjalpë kikiriku

Biskotat e karantinës me 4 përbërës dhe gjalpë kikiriku

Persona: 4
Koha e përgatitjes: 10 minuta Koha e gatimit: 15 minuta

Dita shtyhet më mirë kur ke disa biskota të shijshme në kuzhinë!

Ingredientët

  • 1 filxhan me gjalpë kikiriku
  • 1 gotë miell
  • ¼ filxhan me shurup panje
  • ¼ filxhan me copëza çokollate

Udhëzimet

1

Parangrohni furrën në 200 gradë Celsius.

2

Në një tas bashkoni të gjithë përbërësit dhe i përzieni me një lugë druri.

3

Merrni një tavë dhe vendosni një letër kuzhine. Filloni e formoni me dorë biskotat në formë rrumbullake dhe i vendosni tek tava me një distancë nga njëra-tjetra.

4

Sipër i shtypni me ndihmën e një piruni. I piqni për 12-15 minuta dhe shijojini!

Lini një koment