Bisktota me krem tartari dhe kanellë, ideale për ditët e vjeshtës

Miell
2 lugë çaji krem tartari
1 lugë çaji sode buke
1/2 lugë çaji kripë
1 filxhan gjalpë të pakripur
1 1/4 filxhan sheqer
1/2 filxhan sheqer kaf
2 vezë të mëdha
2 lugë çaji kanellë

1.Ngroheni furrën në 180 gradë.

2.Vendosni 2 pllaka të mëdha pjekjeje me letër pergamene.

3.Në një tas të mesëm, futeni së bashku miellin, kremin e tartrës, sodën e pjekjes dhe kripën.

4.Në një tas të veçantë duke përdorur një mikser dore, hidhni gjalpë me 1 filxhan sheqer të grimcuar dhe sheqer kaf deri sa të bëhet si masë.

5.Shtoni vezë dhe përzijini deri sa të kombinohen.

6.Në një tas të cekët, kombinoni ¼ filxhan sheqer me kanellë.

7.Rrotulloni brumin në topa, pastaj rrokullisini topat në sheqerin me kanelle.

8.Organizoni biskotat në fletët e pjekjes.

Lini një koment