Byrek me nutella për mëngjes

1 kuti me peta ëmbëlsirash
Nutella
Sheqer pluhur
1 vezë
1 lugë gjelle uji

1.Shtrini petat në tavën e pjekjes.

2.Ngroheni furrën në 200 gradë C.

3.Hapni secilën prej petave dhe vendosni ato në një sipërfaqe me miell.

4.Priteni çdo petë në gjysmë dhe mbulojeni me Nutella.

5.Në një tas hidhni vezen dhe tundeni, pastaj me anë të një furçe lyejeni petën e sipërme.

6.Vendosini të piqen për 15 deri në 20 minuta.

7.Hiqini nga furra pasi të jenë fryrë dhe të kenë marrë ngjyrë kafe të artë.

8.Sherbejini me Nutella dhe sheqer pluhur sipër.

Lini një koment