Çaj detoksikues me mjaltë e kanellë. Largon menjëherë ndjesinë e fryrjes!

Ky çaj përgatitet kollaj. Mjaftojnë dy përbërës që në rast se nuk i keni në kuzhinë, mund t’i blini në marketin më të afërt pasi nuk kushtojnë aspak. Bëhet fjalë për gjethet e dafinës dhe kanellën që në kombinim me njëra tjetrën, kanë aftësinë të largojnë brenda pak kohësh ndjesinë e fryrjes së barkut.

Çfarë ju duhet:

  • 2 litra ujë
  • 10 shkopinj kanellë
  • 20 gjethe dafinë

Udhëzime:

  • Lani shkopinjtë e kanellës dhe gjethet e dafinës mirë.
  • Vendosni ujin në një tenxhere të ziejë. Sapo të marrë një valë shtoni shkopinjtë e kanellës dhe pas disa minutash shtoni gjethet e dafinës.
  • I lini të ziejnë për 30-35 minuta.
  • E lini çajin të ftohet dhe më pas e kulloni.
  • Shijojeni të ngrohtë dhe pa ëmbëlsues (pa sheqer ose mjaltë), në mëngjes esëll dhe pas çdo vakti.

Image result for tea with laurel and cinnamon

Pas vetëm 1 muaji do të shihni rezultate të mira me barkun tuaj!/neps.al

Lini një koment