Dietike dhe plot vlera ushqyese, kjo është sallata e preferuar e Rita Orës

1 avokado
1 domate
2 vezë të ziera
Vaj ulliri
Kripë dhe piper

Si fillim vendosni vezët të ziejnë për rreth 4-5 minuta.

Më pas lani domaten dhe grijeni në copa të vogla.

Qëroni avokadon dhe ndajeni në kubikë të vegjël dhe bashkë me domaten hidhini në enën ku doni ti shërbeni.

Gjithashtu vezët e ziera pasi të jenë ftohur pak, qërojini dhe ndajini në kubikë dhe shtojini tek ena e servirjes.

Sipër sallatës shtoni sipas dëshirës vaj ulliri,kripë dhe piper dhe shërbejni.

Lini një koment