Arkiva e etiketave: banane

Një koktelj me rum dhe banane për miqtë tuaj

1.Hidhini të gjithë përbërësit në një blendër dhe përzijini mirë deri sa të pija të marrë shijen e duhur. 2.Hidheni në gotë dhe dekorojeni me dy feta banane. 3.Ju bëftë mirë! Ruaj Recetën

Kujdes! Para se të konsumoni sërish banane duhet të...

Pyesni këdo që t’ju thotë një frut të çuditshëm  dhe do t’ju thonë bananet dhe kjo bazohet vetëm tek fakti që janë të verdha dhe shumë të buta. Por po të mësoni disa gjëra rreth tyre do të kuptoni...

Shija s’ka të krahasuar: Tortë me banane dhe karamel

Fillimisht ndizni furrën që të ngrohet në 180 gradë celsius. Merrni një tepsi rrethore dhe lyjeni me gjalpë. Në një enë të thellë përzieni me mikser gjalpin e zbutur, sheqerin dhe vaniljen në shpejtësi mesatare derisa të fitoni një...

Puding me banane dhe wafers, ëmbëlsira fantastike që duhet...

1.Në një tavë qelqi mbuloni pjesën e poshtme me 2 shtresa wafers vanilje. Më pas, shtroni gjysmën e bananeve sipër. 2.Vendosni panën e ëmbëlsirave dhe sheqerin në një tas të madh. 3.Duke përdorur një lugë filloni të rrihni sheqerin...

Banane të pjekura me qumësht kokosi dhe melasë

Hidhni 6 lugë krem nga maja e qumështit të kokosit dhe lëreni mënjanë. Shtoni qumështin e kokosit të mbetur në një tenxhere të madhe. Përzieni sheqerin kafe, ujin, melasën, vaniljen, kripën dhe mollën e tharë dhe vendosini të ziejnë...

Puding me banane, gatuhet thjeshtë dhe ka shije të...

Në një tigan hedhim gjalpin dhe sheqerin. E përziejmë derisa gjalpi të shkrijë dhe sheqeri të karamelizohet lehtë. Në një tavë hedhim sheqerin e karamelizuar dhe mbi të vendosim bananet të prera në mes përsëgjati. Në një tas përziejmë...

Kek me rum dhe banane për një shije të...

Në një tigan, hidhni 4-5 kubikë gjalpë dhe kur të jetë skuqur hidhni sheqerin. Hidhni rumin, një lugë gjelle. Hidhni kanellë, 2 lugë gjelle dhe përzijeni vazhdimisht. Kur masa të ketë filluar të mpikset pak vini bananet e prera...

Proteinat dhe shija bashkohen në këtë super mëngjes me...

Pastroni bananet dhe mollët. Bananet pritini me feta të imëta dhe mollët në kube. Në një tenxhere shtoni gjalpë mbi nxehtësinë mesatare. Shtoni tërshëren dhe shtoni ujë. Mbulojeni dhe gatuajeni për 10 minuta. Shtoni kanellën, mjaltin dhe bananen. Shërbejeni...