Arkiva e etiketave: biftek

Biftek me brokoli, qepë dhe oriz kaf

1.Në një kavanoz të vogël, kombinoni hudhër, xhenxhefil, sheqer, salcë soje dhe lëng limoni, pastaj marinojini me piper dhe shkundni mirë. 2.Mbi nxehtësinë e lartë, vini një tigan të mesëm me vaj. 3.Kur vaji të jetë gati shtoni biftekun...

Biftek me me karrota dhe patate për një super...

Në një tas të madh, bashkoni miellin me pak kripë dhe piper. Shtoni mishin në miell, duke e përzier për të veshur secilën copë. Në një tenxhere të madhe, ngrohni 2 lugë vaj perimesh në nxehtësi mesatare. Në grupe,...

Biftek viçi në furrë me qepë dhe lakër

Ngroheni furrën në 225 °. Copëtoni lakrën dhe marinojeni me kripë dhe piper. Gatuani biftekun në vaj të nxehtë në një tigan të madh mbi nxehtësi të lartë 3 minuta në çdo anë. Vendoseni në furrë dhe piqeni 6...