Arkiva e etiketave: brokoli

Një omëletë me brokoli për një super mëngjes

1.Ngroheni furrën dhe vendosni një tigan të madh. 2.Vendosni brokolin në tigan dhe shtoni pak ujë. 3.Ulni pak nxehtësinë dhe lëreni të vlojë. 4.Në një tas të madh, hidhni vezët, qumësht, kripë dhe piper. 5.Shtojini tek brokoli i gatuar,...

Mish pule me brokoli dhe karrota për një vakt...

1.Shkrini gjalpin në tigan jo ngjitës në nxehtësi mesatare. 2.Marinoni mishin e pulës me kripë dhe piper. 3.Gatuajeni pulën në gjalpë 15 – 20 minuta, duke e kthyer një herë, derisa lëngu të mos jetë më rozë kur të...

Biftek me brokoli, qepë dhe oriz kaf

1.Në një kavanoz të vogël, kombinoni hudhër, xhenxhefil, sheqer, salcë soje dhe lëng limoni, pastaj marinojini me piper dhe shkundni mirë. 2.Mbi nxehtësinë e lartë, vini një tigan të mesëm me vaj. 3.Kur vaji të jetë gati shtoni biftekun...

Brokoli në furrë, me pak përbërës dhe shumë shije

Brokoli i pjekur është aq i thjeshtë sa tingëllon — thërrmojeni atë në furrë dhe lëreni të thahet dhe të zbutet në nxehtësi. Hapat e thjeshtë janë si më poshtë: Filloni duke marrë kokën e brokolit dhe duke hequr...

E shëndetshme dhe e shijshme: Tartë me brokoli dhe...

Përgatitja e brumit: 1.Në një tas hedhim miellin dhe kripën, i përziejmë pak me dorë dhe më pas hapim një gropë të vogël në mes, ku do të hedhim ujin dhe vajin. 2.Përziejmë në fillim me pirun dhe më...

Supë brokoli me qepë të njoma, plot vlera ushqyese...

1.Ngrohni vajin në një tigan dhe shtoni qepën, skuqeni butësisht për 5 minuta derisa të zbuten. 2.Shtoni mishin e pulës dhe skuqeni derisa të marrë ngjyrë të lehtë. 3.Shtoni patatet, lëngun e perimeve dhe shtoni piper të zi, duke...

Brokoli e gatuar me bukë misri në furrë, shija...

1.Në fillim ngrohni furrën në temperaturë 190 gradë C. Në një tas të madh rrihni bashkë ,gjizën, gjalpin dhe vezët. 2.Më pas shtoni qepët, djathin, bukën e grirë të misrit, dhe brokolin. Trazojini mirë. 3.Masën e krijuar shtrojeni në...

Brokoli në furrë me vezë dhe majonezë

Hidheni brokolin në një tenxhere me ujë dhe vendoseni në zjarr të ziejë për rreth 5 minuta.Më pas shpëlajini me ujë të ftohtë.Shtoni vezët dhe bukën e copëtuar në një tas të madh dhe përzijini mirë që të kombinohen...