Arkiva e etiketave: farfalle

Farfalle me kërpudha, shija më e mirë që do...

1.Në një tenxhere me ujë të valuar shtoni farfallet. 2.Ndërkohë prisni imët kërpudhat, spinaqin dhe hudhrat bashkë me qepën. 3.Në një tigan me vaj ulliri skuqni qepën, hudhrat dhe kërpudhat. 4.Trazojini mirë derisa kërpudhat të vyshken dhe më pas...