Arkiva e etiketave: fiq

Sot për mëngjes: Kos, tërshërë dhe fiq të thatë

1.Në një tas kombinoni kosin dhe tërshërën. I përzieni mirë. 2.Më pas shtoni fiqtë e prerë në copa të vogla, mjaltin dhe farat. E përzieni mirë. 3.Mëngjesi është gati. Ju bëftë mirë! Ruaj Recetën

Fiq të karamelizuar pa sheqer

Receta për një ëmbëlsirë origjinale, jo të zakontë dhe të shijshme. Por edhe aleate e një diete të shëndetshme. Fiqtë e karamelizuar pa sheqer janë aromatikë falë erëzave dhe mund të serviren në fund të një vakti, por edhe...