Arkiva e etiketave: kafe

Si të përgatisni kafe late me shije kungulli

Vendosni gjalpin, erëzat dhe kafen në një blender  dhe  shtoni ujë të valuar dhe përziejeni për 20-30 sekonda derisa të krijohet një shkumë e imët. Hidheni në një filxhan dhe sipër hidhni pak kanellë ose erëza kungulli. Shërbejeni menjëherë!...

Mëngjes plot shije me vezë, avokado dhe kos me...

Nxehni gjalpin në një tigan në zjarr mesatar. Thyeni vezët dhe hidhini në tigan. Lërini vezët të skuqen në njërën anë. Marinoni me kripë dhe piper. Vendosni vezët në një pjatë së bashku me spinaqin, domatet dhe avokadon. Vendosni...

Si të përgatisni me dy hapa të thjeshtë një...

Zgjidhni qumështin e sojës. Qumështi i sojës funksionon më së miri për shkumën e qumështit vegan. Opsionet e tjera më të mira, qumështi i tërshërë të plotë ose qumështi i bizeles. Ngrohni qumështin tuaj në mikrovalë ose në një...

Cheesecake me kafe. Pa pjekje, pa mundim

E thjeshtë dhe e shpejtë për t’u përgatitur, kjo është një ëmbëlsirë perfekte për një minivakt të shijshëm. Një tortë që lejon të mos hidhen dëm biskotat dhe drithërat që mbeten në fund të kutive. Përbërësit për bazën: 100...

Fotoja virale e kafesë që ka shpallur sfidën e...

Një ingredient, një mijë variante. Maniakët e kafesë e dinë mirë që ka vetëm një kafe, ajo e preferuara: por në sa mënyra mund të pihet dhe sa nga këta filxhanë përmbajnë vërtet kafe? E përzier me qumësht, pana...

Granita me kafe: receta e ftohtë e ditëve të...

E shkëlqyer për të përballuar të nxehtin e ditëve të verës, granita me kafe është një ëmbëlsirë e shijshme, ideale për të mbyllur vaktet ose për t’u servirur si një vakt zemre gjatë verës. E thjeshtë për t’u përgatitur,...

Nëse papritur keni dëshirë për flokë të gjatë, përdorni...

Kafeina e gjendur tek kafeja, ndihmon në stimulimin e qarkullimit të gjakut në skalpin e kokës duke kontribuar kështu në stimulimin e rritjes së flokëve. Kafeja është një aleat i mirë për bukurinë e flokëve si tek gratë, ashtu...

Krem anticelulit me kafe. Receta për një lëkurë të...

Po kërkoni diçka natyrale kundër celulitit? Një krem i bërë vetë anticelulit me mbetjet e kafesë është ideal! Receta për ta realizuar është e thjeshtë: mjafton të bashkoni kremin tuaj hidratant të preferuar me llumin e kafesë moka ose...