Arkiva e etiketave: kanelle

Bisktota me krem tartari dhe kanellë, ideale për ditët...

1.Ngroheni furrën në 180 gradë. 2.Vendosni 2 pllaka të mëdha pjekjeje me letër pergamene. 3.Në një tas të mesëm, futeni së bashku miellin, kremin e tartrës, sodën e pjekjes dhe kripën. 4.Në një tas të veçantë duke përdorur një...

Kanella dhe funksioni i saj në shëndetin e veshkave

Kanella është një nga erëzat më të përdorura nga njerëzimi jo vetëm në gatim por edhe në mjekësinë popullore. Nga pikëpamja e kësaj të fundit, kanella ofron përfitime shëndetësore për veshkat. Ajo besohet të pakësojë rrezikun e gurëve në...

8 maska natyrale për t’i dhënë zgjidhje 8 problemeve...

Neps ju propozon 8 maska me përbërës krejtësisht natyralë, për problematikat më të zakonshme me fytyrën. Duke filluar nga poret, aknet, yndyra e tepërt apo rrudhat, maskat më poshtë kanë pak kosto, por efikasitet të lartë. Ajo që duhet...

Luftoji aknet me dyshen e fuqishme: Mjaltë+kanellë

Maska më e mirë kundër akneve nuk gjendet domosdoshmërisht në dyqan. Ajo mund të jetë aktualisht në shtëpinë tuaj, thjesht nuk po dini ta shfytëzoni siç duhet. E kam fjalën për dy përbërës: Mjaltë dhe kanellë. Mjalti i përdorur...