Arkiva e etiketave: karota

Sallatë me selino, karrota dhe qepë, fantastike për ju...

Në një tas mesatar hidhni së bashku vaj ulliri, uthull, mjaltë, kripë dhe piper. Në tas shtoni selino, karota dhe qepë të njoma në salcë dhe hidhini të kombinohen. Sipër hidhni djathin blu të thërrmuar dhe përzijini. Sallata është...

8 ushqimet që luftojnë migrenën e padurueshme

Një migrenë është si një mysafir i padëshiruar, i cili futet në mënyrë të panjohur dhe është e vështirë të shpëtohet. Nëse vuani nga dhimbje koke të shpeshta, ju e dini sesa e vështirë mund të jetë. Sigurisht, ju...

Troftë me karota të vogla dhe bizele

Një pjatë e dytë e cila nxjerr në pah një mënyrë për të shijuar maksimalisht këtë peshk lumi, perfekt për drekat.  Trofta me karota ‘bebe’ dhe bizele është e thjeshtë për t’u përgatitur, e shijshme, me mish të butë...

Sfera të shijshme me rikota e karota

Antipastë e shijshme me prezantim të këndshëm dhe të gjallë, këto sfera prej djathi të freskët e proshute të dekoruara me perime të gjalla janë ideale për t’u servirur në tryezë dhe për të startuar një drekë feste. Janë...

Për një fytyrë që rrezaton jetë, besojini maskës me...

Përbërësit natyralë janë ata që i bëjnë më mirë lëkurës dhe janë lehtësisht të aksesueshëm. Dhe nuk ka nevojë të programoni një ditë përpara kohën për të bërë një maskë, mjafton të hapni frigoriferin. Le të zbulojmë së bashku...

Minitorta të vogla me karota dhe jogurt, një recetë...

Të freskëta, të  pranishme gjithë vitin dhe të adhuruara nga fëmijët, karotat janë perfekte për dietën pranverore dhe verore. Të pasura me shumë benefite për lëkurën dhe organizmin, këto perime gjejnë shumë përdorime në kuzhinë, të gatuara dhe të...