Arkiva e etiketave: kek me hide

Kek i stinës me xinxife sipës recetës së Dhuratës

1.Parangrohim furrën me ventilator 160 grade C. Shkrijmë gjalpin. 2.Në një tas vendosim miellin, pluhurin e pjekjes, kanellën, gjalpin, sheqerin, vezët dhe mjaltin në një enë të madhe përzierjeje dhe rrihni me një mikser elektrik ose dore derisa të...