Arkiva e etiketave: kek

Kek me rikota dhe dardhë, i shkrifët dhe i...

1.Rrihni vezët me sheqerin derisa të përftoni një përzierje shkumoze. 2.Shtoni qumështin, rikotën dhe vajin, më pas përziejini mirë të gjithë përbërësit.3.Shtoni miellin, niseshtenë e majanë dhe përziejini mirë duke u siguruar të homogjenizohen të gjithë përbërësit.4.Merrni një tepsi...

Kek i parezistueshëm me kakao dhe lëkurë portokalli

1.Bashkoni qumështin, gjalpin dhe lëkurën e portokallit në një tenxhere të vogël dhe vendoseni në zjarr të nxehte, por jo të valojë.2.Ndërkohë, rrihni me rrahës elektrik vezët ,sheqerin, vaniljen e pak kripë derisa të krijohet një masë kremoze dhe...

Kek me shërbet dhe arrë kokosi

1.Në një tigan tretni gjalpin dhe pasi ka shkrirë hidheni në një tas bashkë me vajin dhe sheqerin. 2.Filloni t’i rrihni deri sa të shkrihet sheqeri dhe  shtoni një nga një vezët. 3.Më pas shtoni miellin, sodën, arrën e...

Kek me çokollatë, pa miell dhe pa gjalpë

1.Ngroheni sobën në 180 gradë Celcius 2.Në një blender grini çokollatën me kakaon dhe sodën e bukës derisa përbërja të ketë pamjen e rërës së trashë. 3.Shtoni në blender hurmat, vezët, vajin e kokosit dhe vaniljen. 4.Përzierjen hidheni në...

Recetën e kekut me miell orizi do t’jua kërkojnë...

1.Së pari, vendosini vezët dhe sheqerin në një tas. 2.Përziejini mirë derisa të dy përbërësit të jenë plotësisht të integruar. 3.Pastaj shtoni orizin, gjalpin e shkrirë dhe qumësht të skremuar. Përziejini vazhdimisht. 4.Vendoseni në furrë në 170 gradë për...

Me limon dhe boronica, receta e këtij keku do...

1.Parangrohni furrën në 180 gradë celsius. Në një enë bashkoni të gjithë përbërësit jo të thatë dhe i përzieni mirë derisa të krijoni një masë homogjene. 2.Në një enë tjetër bashkoni të gjithë përbërësit e thatë, përveç boronicave. I...

Kek me kos për një mëngjes të lehtë e...

1.Thyeni vezët në një tas të madh, shtoni sheqerin e kanës, kosin, pak kripë dhe rrihini me rrahëse elektrike në mënyrë që të përfitoni një krem homogjen. 2.Shtoni gradualisht miellin 00, miellin e hikrrës, fryrësin e ëmbëlsirave, vajin e...

Embëlsira e ditës: Kek me rrush të thatë

1.Në një tas rrihni vezët me sheqerin. 2.Më pas shtoni kosin dhe gradualisht gjalpin. 3.Shtoni miellin, pluhurin pjekës, rrushin e thatë dhe bajamet. 4.I përzieni mirë të gjitha bashkë dhe e shtroni masën tek forma e kekut. 5.E fusni...

E keni provuar kekun Margarita? Ja tek e keni...

1.Ngrohni furrën në 170 gradë dhe lyeni me vaj 2 tigan të rrumbullakët. 2.Vendosni në fund letër pergamenë dhe lyejeni me pak vaj. 3.Në një tas të mesëm, rrihni së bashku miellin e bajames, miellin e arrës së kokosit,...