Arkiva e etiketave: kek

Me limon dhe boronica, receta e këtij keku do...

1.Parangrohni furrën në 180 gradë celsius. Në një enë bashkoni të gjithë përbërësit jo të thatë dhe i përzieni mirë derisa të krijoni një masë homogjene. 2.Në një enë tjetër bashkoni të gjithë përbërësit e thatë, përveç boronicave. I...

Kek me kos për një mëngjes të lehtë e...

1.Thyeni vezët në një tas të madh, shtoni sheqerin e kanës, kosin, pak kripë dhe rrihini me rrahëse elektrike në mënyrë që të përfitoni një krem homogjen. 2.Shtoni gradualisht miellin 00, miellin e hikrrës, fryrësin e ëmbëlsirave, vajin e...

Embëlsira e ditës: Kek me rrush të thatë

1.Në një tas rrihni vezët me sheqerin. 2.Më pas shtoni kosin dhe gradualisht gjalpin. 3.Shtoni miellin, pluhurin pjekës, rrushin e thatë dhe bajamet. 4.I përzieni mirë të gjitha bashkë dhe e shtroni masën tek forma e kekut. 5.E fusni...

E keni provuar kekun Margarita? Ja tek e keni...

1.Ngrohni furrën në 170 gradë dhe lyeni me vaj 2 tigan të rrumbullakët. 2.Vendosni në fund letër pergamenë dhe lyejeni me pak vaj. 3.Në një tas të mesëm, rrihni së bashku miellin e bajames, miellin e arrës së kokosit,...

Shija s’ka të krahasuar: Tortë me banane dhe karamel

Fillimisht ndizni furrën që të ngrohet në 180 gradë celsius. Merrni një tepsi rrethore dhe lyjeni me gjalpë. Në një enë të thellë përzieni me mikser gjalpin e zbutur, sheqerin dhe vaniljen në shpejtësi mesatare derisa të fitoni një...

Kek me reçel fiku, receta nga Valbona

1. Në një tas të madh hedhim gjalpin e tretur dhe sheqerin dhe i rrahim me rrahësen e vezëve.2. Më pas hedhim vezët një nga një, miellin, pluhurin pjekes dhe pak aromë bajame e hidhur nëse keni. I perziejmë...

Kek me mollë, rrush të thatë dhe mjaltë

Ndezim furrën në temperaturën 180° C.1. Në një tas me ujë të nxehtë (jo i valuar), vëmë rrushin të hidratohet për 10 minuta.Më pas, e kullojmë, e thajmë me letër thithëse për kuzhinë dhe e spërkatim me miell, që...

Kek me luleshtrydhe

1.Ndezim paraprakisht furrën në temperaturën 180°. 2.Në një tas, rrahim gjalpin dhe sheqerin me rrahësin elektrik për tre minuta. 3.Shtojmë vezën dhe më pas qumështin pa e fikur rrahësin elektrik. 4.Hedhim kripën dhe vaniljen, ulim shpejtësinë e rrahësit dhe...

Kek me majonezë dhe kakao, një mrekulli e kuzhinës!

1.Ngroheni furrën në 180 gradë C. 2.Spërkatni një tigan katror me llak pjekje jo ngjitës. 3.Në një tas të madh, përzieni së bashku të gjithë përbërësit e thatë (miell, sheqer, kakao për pjekje dhe sodë buke). 4.Në një tas...