Arkiva e etiketave: kerpudha

Gjoks pule i gatuar me kërpudha dhe patate të...

1.Ngroheni furrën në 250 gradë. 2.Mbuloni patatet me ujë të ftohtë në një tenxhere dhe kriposni ujin. 3.Vijeni tenxheren mbi ngrohjen mesatare dhe lereni rreth 8 minuta, pastaj vendoseni mënjanë. 4.Hidhni gjethet e rozmarinës, hudhrat, 2 lugë çaji kripë...

Supë e ngrohtë me kërpudha për një shije si...

Në një tigan të madh skuqni qepën me gjalpë dhe pasi të jetë zbutur pak shtoni kërpudhat, kripën, piperin dhe hudhrat. Vazhdoni skuqjen ngadalë dhe pas disa minutash i shuani me verën e bardhë. Pasi të avullojë vera, shtoni...

Kërpudha të mbushura me mocarela, borzilok dhe pomodorini

Ngrohni furrën në 200 gradë C. Përzieni së bashku 2 lugë gjelle vaj, hudhrën, ¼ lugë çaji kripë dhe ¼ lugë çaji piper në një tas të vogël. Me një furçë kuzhine, shpërndajeni këtë përzierje tek kërpudhat. Vendosini kërpudhat...

Pasta me salcë kërpudhash dhe tahini, një super kombinim...

1.Gatuani makaronat sipas udhëzimeve të paketës. 2.Ndërkohë, gatuani hudhrat në një tigan me pak vaj mbi nxehtësi të mesme për dy minuta, duke e trazuar herë pas here. 3.Shtoni kërpudhat dhe tamarin ose salcën e sojës dhe gatuajeni edhe...

Fileto pule e mbushur me shparguj dhe kërpudha për...

Ngrohni furrën në 200 gradë C. Brenda vendosni një tavë ku keni shtruar më parë një letër kuzhine. Marinoni filetot e pulës me kripë, piper, hudhër dhe qepë. Vendosni nga një shparguj në secilën fileto dhe rrotullojini. Brenda i...