Arkiva e etiketave: kuinoa

Fillojeni mëngjesin shëndetshëm sot me një sallatë me kuinoa...

1.Shpëlani dhe përgatisni quinoa-n sipas udhëzimeve të paketimit. 2.Lëreni quinoa-n të ftohet në temperaturën e dhomës. 3.Në një tas të madh, kombinoni quinoa, luleshtrydhe, boronica dhe mango. 4.Për të bërë shurupin: 5.Në një tas të vogël kombinoni mjaltin dhe...

Supë speciale me quinoa dhe domate

1.Gatuani quinoa sipas udhëzimeve të paketimit. 2.Në tigan ngrohni gjalpin dhe vajin. 3.Shtoni specat, hudhrat dhe farat e koprës. 4.Gatuajeni 4 – 6 minuta, ose derisa perimet të fillojnë të zbuten, duke i trazuar herë pas here. 5.Shtoni domatet...

Një mëngjes plot proteina, i përgatitur me avokado dhe...

1.Vini ujin dhe quinoa së bashku që të ziejnë në një tenxhere. 2.Gatuajini rreth 15 minuta deri sa quinoa të zbutet. 3.Hidhni vaj ulliri në tigan dhe vini vezët për t’i skuqur me kripë dhe pipër. 4.Kombinojini quinoa dhe...

Një sallatë e shpejtë me kuinoa dhe thjerrëza

Në një enë me ujë të valuar vendosni për të zierë thjerrëzat.Ndërkohë në një tenxhere tjetër zieni kuinoan.Në një enë qelqi shtoni sallatën iceberg, qepën, domaten, qepën e njomë, limonin dhe kuinoan. Shtoni vaj ulliri, marinojini me kripë dhe...

8 ushqimet që luftojnë migrenën e padurueshme

Një migrenë është si një mysafir i padëshiruar, i cili futet në mënyrë të panjohur dhe është e vështirë të shpëtohet. Nëse vuani nga dhimbje koke të shpeshta, ju e dini sesa e vështirë mund të jetë. Sigurisht, ju...