Arkiva e etiketave: mandarine

Me mandarina dhe shegë, kjo është sallata që i...

1.Në një tas bashkoni spinaqin e larë mirë, mandarinat feta-feta, kokrrat e sheges, avokadon e prerë në rripa të hollë, arrat dhe bajamet. 2.Në një enë veçmas bashkoni të gjithë përbërësit e salcës dhe i përzieni mirë. 3.Tani ia...

Mandarina, fruti magjibërës i sezonit të dimrit

Në këtë stinë mandarinat i gjen me shumicë kudo. Sipas ekspertëve të mjekësisë shkencore por edhe sasaj alternative ky superfrut, me anë të përbërsve të saj ofron aq shumë dobi në shëndetin e popullatës, sa që ata nuk ngurrojnë...

Nuk të pëlqejnë shumë perimet? Ja frutat me të...

Teksa perimet janë të pasura me një sërë elementesh ushqyese,  jo të gjithë i duan ato. Kjo përfshin fëmijët sidomos…. Teksa fushata të tëra sensibilizuese, kanë për qëllim t’i kthejnë sytë nga perimet, duhet gjetur një rrugë e ndërmjetme...