Sugjerojmë:

Arkiva e etiketave: maske

Maska më e mirë e mbrëmjes për sot ka...

Edhe pse përbërësit e kësaj maske janë të ngrënshëm, sot Neps.al  nuk e sjell për ta ngrënë. E sjell si një recetë të  mirë për fytyrën tuaj pasi e hidraton lëkurën, e pastron, shërben si një tonik natyral, balancon...

Maskë me portokall për të parandaluar tharjen e lëkurës...

Për këtë maskë në kushte shtëpie ju duhen këto përbërës: Portokall Kos Mjaltë Thani pak lëkurë portokalli dhe më pas grijeni dhe bëjeni në formën e një pudre. Duhet ta përzieni me disa lugë mjaltë dhe kos derisa të...

A mund ta përdorim sodën dhe limonin për të...

Pothuajse 85% e njerëzve midis moshës 12-24 vjeç vuajnë nga aknet. Dëshira e tyre më e madhe është t’i zhdukin ato njëherë e mirë. Por teksa një tipologji e caktuar e akneve duan kohën e tyre të zbehen, ka...

Si të shmangni tharjen e lëkurës në verë, me...

Për shkak të rrezeve të forta të diellit, lëkura e trupit dhe e fytyrës mund të pësojë dehidratim dhe për rrjedhojë thahet. Fatmirësisht ka disa maska natyrale që na vijnë në ndihmë për këtë problem. Ju nevojiten dy përbërës:...

Si të bëni një maskë me kungull që fytyra...

Kungulli është plot me enzima dhe rrjedhimisht zbut dhe e bën të shkëlqejë lëkurën tuaj. Kungulli është gjithashtu i shkëlqyeshëm për të stimuluar prodhimin e kolagjenit, duke e bërë lëkurën tuaj të duket shumë më e re nga sa...

Mos e beso po deshe, por majaja e birrës...

Me ardhjen e stinës së verës kujdesi ndaj lëkurës intensifikohet në të gjitha format. Por ndërkohë që jo të gjithë i kanë sytë tek trajtimet e kushtueshme apo kremërat e shtrenjtë, këtu në Neps ne ju propozojmë një maskë...

Dyshja më e mirë natyrale që lufton edhe aknet...

Nëse po mendon një mënyrë sesi të stimulosh shkëlqimin e lëkurës apo aknet e acaruara atëherë duhet të provoni xhelin e aloe veras dhe lëngun e domates, të dyja në një maskë të vetme. Është e lehtë për t’u...

Si të largoni yndyrën e tepërt nga fytyra me...

Çfarë tip lëkure keni? Të yndryshme? Të thatë? E kombinuar? Normale? Fytyra e yndyrshme ka nevojë për skrab, por duhet të jetë pa vaj.   Udhëzime:  Qumështi i kombinuar me disa pika lëng limoni është një maskë ideale për...