Arkiva e etiketave: mjalte

Maska më e mirë e mbrëmjes për sot ka...

Edhe pse përbërësit e kësaj maske janë të ngrënshëm, sot Neps.al  nuk e sjell për ta ngrënë. E sjell si një recetë të  mirë për fytyrën tuaj pasi e hidraton lëkurën, e pastron, shërben si një tonik natyral, balancon...

Djathë furre me fiq të thatë, arra e mjaltë...

Për një antipastë të thjeshtë dhe një aperitiv të shpejtë, djathi Brie i pjekur në furrë me arra, fiq të thatë, boronica të kuqe e mjaltë është receta e duhur. Mjalti me djathin është një kombinim klasik dhe shumë...

Mjalti dhe vetitë e tij të mrekullueshme në kozmetikë!

Mjalti është konsideruar një ushqim shumë i thjeshtë, por gjithmonë një ilaç i vërtetë popullor. Gjithashtu mjalti  shërben për krijimin e maskave të ndryshme për fytyrën, por duhet ta evitoni mjaltin nëse jeni alergjik ndaj tij. Mëposhtë ju japim...

Karrota të pjekura me uthull molle dhe mjaltë

1.Nxehni furrën në 200 gradë. 2.Vendosni karotat në një fletë pjekje mbi tavë dhe hidhuni vaj ulliri, kripë dhe piper. 3.Futini karrotat në pjekje në furrën e parangrohur 20 minuta, pastaj hiqeni nga furra. 4.Në një tas të vogël...

Byrek me djathë dhe mjaltë nga kuzhina e Eneidës

Merrni 1/2 petë sfoliate, vendosni një copë djathë në mes, e mbyllni nga anët dhe e piqni në 200 gradë për 20 min.Shënim: (Para se ta piqni petën vendoseni pak minuta në ngrirje dhe direkt ëe furrën e parangrohur....

Më në fund një përgjigje: Ja kur mund ta...

Që nga viti 2008, janë bërë shumë ndryshime në rregullat kur foshnjat mund të hanë ushqime të caktuara. Ju mund të befasoheni kur të mësoni se Akademia Amerikane e Pediatrisë (AAP) ka riklasifikuar shumë ushqime që dikur ishin të...

Proteinat dhe shija bashkohen në këtë super mëngjes me...

Pastroni bananet dhe mollët. Bananet pritini me feta të imëta dhe mollët në kube. Në një tenxhere shtoni gjalpë mbi nxehtësinë mesatare. Shtoni tërshëren dhe shtoni ujë. Mbulojeni dhe gatuajeni për 10 minuta. Shtoni kanellën, mjaltin dhe bananen. Shërbejeni...

Lufto aknet dhe njollat e lëkurës me këtë maskë...

Të luftosh aknet dhe njollat e lëkurës? Po, kjo maskë ju ndihmon se tepërmi. Kërkon vetëm dy përbërës që gjendjen lehtësisht në kuzhinën tuaj. Rezultatet? Do të flasim më mirë sesa ky artikull. Ju nevojiten: 1 lugë gjelle shafran...