Arkiva e etiketave: muffins

Sot për mëngjes kemi muffins me xhinxher dhe mjaltë

1.Ngroheni furrën deri në 180 ° C. 2.Lyejeni me vaj tavën e posaçme 12 vendëshe për muffins. 3.Në një tas bashkoni miellin, sheqerin dhe pluhurin e pjekjes. 4.Përzijini mirë dhe shtoni vezët, mjaltin, xhenxhefilin dhe gjalpin. 5.Pastaj shtoni ujin...

Muffins me quinoa dhe kumbulla për një mëngjes të...

1.Ngroheni furrën në 200 ° C. Vendosni 18 gota muffins me letra. 2.Në një enë të madhe, tundni miell, quinoa, pluhur pjekje, kanellë, xhenxhefil, sodë buke dhe kripë. 3.Në enë mesatare, tundni vezët, kosin, gjalpin dhe mjaltin. Shtoni përzierjen...

Muffins me boronica për mëngjesin e sotëm

1.Ngrohni furrën në 175 gradë dhe lyeni me vaj tavën e posacme per muffins. 2.Në një tas të madh shtoni vezët,salcën e mollës, shurup panje, vaj, vanilje, kanellë, pluhur pjekje, sode buke dhe kripë. 3.Përziejni mirë për tu kombinuar,...

Muffins me portokall për një shije fantastike

Së pari ngroheni furrën në temperaturë 180 gradë C pastaj përzieni së bashku miellin, sheqerin, pluhurin për pjekje dhe kripën. Në një mikser kombinoni vajin dhe gjalpin. Rrihini me shpejtësi mesatare dhe shtoni kremin dhe koncetratin e lëngut të...