Arkiva e etiketave: nutella

Byrek me nutella për mëngjes

1.Shtrini petat në tavën e pjekjes. 2.Ngroheni furrën në 200 gradë C. 3.Hapni secilën prej petave dhe vendosni ato në një sipërfaqe me miell. 4.Priteni çdo petë në gjysmë dhe mbulojeni me Nutella. 5.Në një tas hidhni vezen dhe...

Maska me Nutella. Rutina e bukurisë që vjen nga...

Ju ka ndodhur të keni hapur një kavanoz Nutella dhe të  provoni dëshirën e të lyerit fytyrën me të? Në fakt, është një nga trajtimet më të rregullta në rutinën e bukurisë së Kate Middleton. Sipas ekspertes së bukurisë...

Kasata me nutella: Receta për t’i bërë në shtëpi...

Nutella është diçka të cilës është e vështirë t’i rezistosh. Tani po vjen vera dhe fëmijët i adhurojnë kasatat dhe akulloret, prandaj një ide e mirë do të ishte t’i përgatisnit në shtëpi bashkë me ta. Receta është e...