Arkiva e etiketave: pana

Supë me hudhër dhe pana, shija që duhet të...

1.Presim hollë qepën, preshin dhe hudhrën. 2.I hedhim në një tenxhere me vaj ulliri. I trazojmë dhe i gatuajmë për 15 minuta. 3.Shtojmë 1 kokërr patate të prerë në kubikë të vegjël. 4.Shtojmë lëngun e pulës, kripën, piperin dhe...

Si të gatuani në shtëpi recetën e zoodle Alfredo

Në një tigan të madh mbi nxehtësinë e mesme, gatuani proshutën rreth 8 minuta. Kullojeni në një pjatë me peshqir letre. Hidhni në tigan 2 lugë gjelle proshutë, pastaj shtoni qepën dhe gatuajini deri sa të zbutën, rreth 2...

Kuzhinë për fëmijë. Akullore me jogurt dhe boronica

Është shumë e thjeshtë të bëni me duart tuaja akullore me jogurt dhe boronica bashkë me fëmijët. Mjaftojnë pak përbërës të cilët mund të ndryshojnë sipas shijeve tuaja: boronicat mund të zëvendësohen me kajsi, pjeshkë ose qershi. Të vegjlit...

Krem anglez me karamel

Një ëmbëlsirë thjesht e shijshme, e servirur në një kupë dhe e shoqëruar me biskota. Kremi anglez me karamele është i thjeshtë për t’u përgatitur, shumë e ekonomik dhe gati në gjysmë ore pak a shumë. Përbërësit: 50 gr...

Ëmbëlsira të shpejta me mango

Një ëmbëlsirë ekzotike, me aromën e vendosur të shafranit që i jep ngjyrën karakteristike, perfekte për t’u shërbyer në periudhën e të nxehtit veror. Kjo ëmbëlsirë me mango është gati në gjysmë ore, shërbehet e ftohtë dhe mund të...