Arkiva e etiketave: peshk

Receta klasike e peshkut me patate që nuk do...

Vendosni patatet në një enë me madhësi të mesme me ujë të ftohtë. Në një tas të veçantë për përzierje me madhësi të mesme, përzieni së bashku miellin, pluhurin pjekës, kripën dhe piperin. Bashkoni qumështin dhe vezën; përzieni derisa...

Fileto trofte gatuar me oriz dhe portokall, shija perfekte!

1.Ngroheni furrën në 180 ° C. 2.Gatuani orizin sipas udhëzimeve në paketë. 3.Përhapni arrat amerikane në një fletë pjekje dhe futini në furrë për 6-8 minuta. 4.Lerini të ftohen pastaj pritini. 5.Pritini lëkurën dhe tulin e 2 prej portokalleve....

Fileto peshku e mbushur me kajsi, domate dhe oriz

Fileton e peshkut priteni përgjysmë për së gjeri, pastrojeni dhe spërkateni me lëng limoni. Në çdo copë të peshkut vendosni një copë kajsie, pastaj mishin bëjeni role dhe kapeni me një krujtese dhëmbësh, lyjeni me vaj, skuqeni dhe pasi...

Këtë kombinim e duan të gjithë, peshk me patate...

Patatet i qërojmë, i presim në feta dhe i vendosim në një tavë ku më parë kemi shtruar letër pjekjeje. Patateve u hedhim kripë, rozmarinë dhe vaj ulliri. Peshkun e pastrojmë mirë me ujë të rrjedhshëm, përmes një thike...

7 super ushqimet e osteoporozës

Ushqimet e pasura në kalcium dhe vitaminë D janë shumë të mira për densitetin e kockave. Këto të dyja janë thelbësore kur bëhet fjalë për kockat, por gjithashtu shumë luajnë një rol shumë të rëndësishëm edhe vitamina C, kaliumi...

5 gjërat që duhet të bëni menjëherë kur sistemi...

5 gjërat që duhet të bëni menjëherë kur sistemi juaj tretës nuk funksionon mirë:  Pini ujë me limon Dehidratimi shkakton probleme me tretjen. Pini rreth 8 gota ujë në ditë. Ju do të përmirësoni procesin e tretjes dhe do...