Arkiva e etiketave: Rizoto me perime dhe mish pule. Recetë tipike amerikane

Rizoto me perime dhe mish pule. Recetë tipike amerikane

1.Në një tenxhere në zjarr mesatar shtoni pak vaj ulliri dhe skuqni qepët derisa ato të zbuten. 2.Pas 5-7 minutash shtoni hudhrat. 3.Më pas shtoni mishin e pulës dhe i marinoni me rigon, kripë, piper për shije. 4.I lini...