Arkiva e etiketave: sanduic

Sanduiç mish pule, rrush dhe bajame që mëngjesi të...

Në një tas të madh bashkoni mishin e pulës, qepën e kuqe te grirë imët, mollën e prerë kubik (pa lëkurë), rrushin, bajamet, kosin grek, lëngun e limonit, hudhrën, pak kripë e piper. Merrni fetat e bukës, i lyeni...

Sanduiç me lulelakër dhe djathë cedar që shija t’ju...

Ngroheni furrën në 230 gradë C. Vendosni një fletë pjekjeje me letër kuzhine. Vendosni kokën e lulelakrës në një blender deri sa të ndahet në thërrime sa madhësia e kokrrave të orizit. Vendoseni lulelakrën në një tas të madh...