Arkiva e etiketave: sheqer

Jepini fytyrës suaj një pamje tjetër me këtë maskë!

Lëkura është e para që ju lajmëron kur diçka nuk shkon siç duhet së brendshmi. Tregues mund të jenë aknet, lëkura e thatë, ekzema, psoriasis, pikat e kuqe etj. Duke përdorur maska natyrale ju mund t’i zbehni ose t’i...

Avokadon jo vetëm për ta ngrënë. Përdoreni edhe për...

Nëse keni kërkuar një mënyrë për të zbutur thembrat e këmbëve tuaja për një kohë të gjatë atëherë është koha për një scrub me avokado.  Ja çfarë ju nevojitet: 1 lugë gjelle kripë 1 lugë gjelle sheqer 2 pika...

Si të humbni peshë me erëzat edhe kur je...

Sa herë kemi thënë që të hënën do filloj dietën dhe në fund kemi gënjyer veten më kot? Pra, si mund të humbim peshë dhe të ndryshojmë jetën tonë me disa rregulla të thjeshta? Përdorni erëzat! Disa erëza kanë...

Fiks për Shën Valentin: Ky scrub i bërë në...

Të gjithëve na pëlqejnë buzët e hidratuara mirë, pa të skuqura dhe të plasaritura bezdisëse. Me përdorimin e përditshëm të buzëkuqëve dhe me rritjen në moshë, ky problem na kthehet në një sfidë të vërtetë. Megjithatë edhe kjo e...