Arkiva e etiketave: smoothie

Smoothie me avokado dhe luleshtrydhe

1.Vendosni të gjithë përbërësit në një blender dhe përzijini derisa masa të bëhet kremoze. 2.Nëse qëndrueshmëria është shumë e trashë, shtoni pak ujë. Ruaj Recetën

3 receta të shpejta për 3 ide smoothie-sh në...

Smoothie e parë: 1/2 tufë spinaq 1/2 avokado 1 kivi Smoothie e dytë: 2 gota me kuba ananasi 1 banane 3 gjethe menteje Smoothie e tretë 1 banane 2 gota me lëng portokalli 1 gotë kos Udhëzime: Mjafton të...

Super i shëndetshëm! Smoothie me spinaq dhe grejpfrut

Kjo është receta më e thjeshtë për të bërë një smoothie të shëndetshëm dhe me shumë vlera ushqyese. Bashkoni grejpfrutin me ujin, spinaqin, xhenxhefilin, farat e lirit dhe kubat e akullit deri sa të bëhet një masë e njëtrajtshme....

Plot vitamina dhe hekur: Smoothie me spinaq dhe banane...

1.Të gjithë përbërësit pasi i keni larë e pastruar mirë i bashkoni në një blender. 2.I fruloni për disa sekonda dhe sapo masa të jetë bërë homogjene e shërbeni nëpër gota dhe shijojeni. 3.Kjo smoothie do ju mbushë plot...

Smoothie me mango dhe banane që mëngjesi të jetë...

Qëroni dhe copëtoni mangon dhe vendoseni në një blender me qumësht të skremuar, kos natyral me pak yndyrë, vakt bajame, mjaltin dhe disa kuba akulli. Përziejeni derisa të bëhet masa kremoze për smoothie.  Ndajeni në 2 gota. Ruaj Recetën

Freskohuni më këtë smoothie me pjeshkë dhe ujë kokosi

Shtoni të gjithë përbërësit në një blender (përveç akullit!) Dhe rrihini deri sa të krijohet një masë homogjene. Shtoni akullin në një gotë ku doni ta shërbeni dhe hidhni smoothie-n. Shërbejeni menjëherë! Ruaj Recetën

Një smoothie me avokado. E mirë për sytë, zemrën...

Kur vjen puna tek shëndeti, avokadot renditen në krye si “superushqime”. Avokadot janë te pasura plot me elementë të shëndetshëm, duke përfshirë këtu vitaminat B, C, K dhe shumë të tjera. Studimet kanë treguar se avokado mund të përmirësojë...