Arkiva e etiketave: Snapfood

8 ushqimet që ju furnizojnë me energji

Për t’u ndjerë energjik duhet të hamë ushqimet e duhura. Falë fibrave, vitaminave dhe një sërë elementesh të rëndësishme që përmbajnë, ushqimet e mëposhtme kanë aftësinë të na japin energji për të përballur ditën intensive. Ato mund të konsumohen...

Tavë me lulelakër dhe mish të grirë

1.Në një tenxhere me ujë me kripë vendosni lulelakrën e ndarë në copa të vogla të zihet. 2.Në një tigan vendosni qepën të skuqet deri sa fillon të zbutet dhe shtoni mishin të skuqet me të. 3.Shtoni kripë, piper,...

Ju ka marr malli për kadaif? Ja tek e...

1.Si fillim shkrini gjalpin e freskët. 2.Ndërkohë, arrat pasi t’i keni thërrmuar bashkojini me kadaifin, përzjeini bashkë me rrushin e thatë dhe shtoni edhe katër lugë gjelle nga gjalpi i shkrirë. 3.Hapni një petë të gatshme, spërkateni me disa...

Nga çokollata tek vaji i ullirit, ja 8 ushqimet...

Ushqimet që hamë çdo dite ndikojnë tek shëndeti ynë. Si rrjedhojë e kësaj nutricionistët theksojnë se zgjedhja e ushqimit të mirë është pjesë esenciale e të paturit një stil jetese të shëndetshme. Edhe nëse po përpiqeni të kurseni para,...

Receta e thjeshtë e një pice shtëpie që mund...

Sa prej jush e adhurojnë shijen autentike që na jep pica e përgatitur në shtëpi? Epo atëherë jeni në artikullin e duhur, pasi Neps.al ju jep recetën e thjeshtë të një pice që mund ta përgatisë kushdo prej jush....

Mbani shënim: 3 hapa për të rritur metabolizmin tuaj...

Ka shumë mënyra të ndryshme për të rritur metabolizmin, por nëse jeni duke u përpjekur të humbni peshë, disa metoda funksionojnë më mirë se të tjerat. Pse? Për shkak se disa truke të metabolizmit në të vërtetë shkaktojnë shtim...

Çfarë e shkakton humbjen e nuhatjes?

Njerëzit shpesh e marrin si të mirëqenë aftësinë e nuhatjes, por njerëzit me një nuhatje të zbehur ose që e kanë humbur këtë ndjenjë e dinë plotësisht që kjo aftësi lidhet me cilësinë e tyre të përgjithshme të jetës....

Ushqimet e pasura me hekur që duhet të konsumoni...

Baza për një flokë të bukur nis nga ushqimet që konsumojnë dhe lëndët minerale që marim prej tyre. Hekuri është një mineral kyç në këtë drejtim, që i jep zgjidhje shumë problematikave në lidhje me flokët tanë. Ju mund...

12 shpikjet fantastike që mezi kemi pritur t’i kemi...

Sot, inovatorët, sipërmarrësit dhe inxhinierët po vijnë me vegla çdo ditë për ta bërë jetën tonë më të lehtë se kurrë. Nga pastrimi dhe gatimi, deri tek karikimi i telefonave tanë, ata kurrë nuk pushojnë së befasuari me shpikjet...