Arkiva e etiketave: spinaq

4 mrekullitë që i ndodhin trupit tuaj nëse e...

Niveli i lartë i hekurit nuk është i vetmi fakt që e bën vlerën e spinaqit të quhet një “superushqim”. Rezulton se spinaqi mund ta bëjë trupin tuaj më të shëndetshëm dhe më të fortë në shumë mënyra. Neps.al...

Krustel me kërpudha, proshutë dhe spinaq për një mëngjes...

Në një tigan të madh, hidhni qepët dhe kërpudhat në vaj deri sa të skuqen. Shtoni spinaqin dhe proshutën dhe gatuajini. Lereni të ftohet dhe rrihni vezët, duke u shtuar ngadalë pak djathë. Shtoni në përzierje spinaq dhe piper...

Çfarë do të thotë një mëngjes i mirë? Omëletë...

Mëngjesi është vakti më i rëndësishëm i ditës. I jep organizmit tonë nutrientët për të dhënë maksimumin gjatë ditës. Për këtë arsye, është e rëndësishme të hamë një mëngjes të shëndetshëm dhe të ekuilibruar. Si mendoni t’i shtojmë këtij...

Salcë spinaqi për të shoqëruar vaktet tuaja

1.Nxehni 1 lugë gjelle vaj në tigan dhe shtoni qepë dhe gatuajeni, duke e përzier herë pas here, derisa të zbutet, 5 – 6 minuta. Shtoni hudhër dhe gatuajeni 2 minuta, më pas transferojeni në tas. 2.Prisni spinaqin dhe...

Peta-muffins të pjekura me spinaq dhe proshutë, një mëngjes...

1.Ngroheni furrën në 175 gradë C. 2.Bëjini petat role dhe pritini në raunde të vogla. 3.Vendosini raundet mbi tava për muffns të lyera me pak vaj sipër. 4.Ndërkohë, tundni së bashku vezët, kremin, spinaqin, proshutën, qepën, koprën, mustardën, 1/2...

Oriz me spinaq dhe mish pule

1.Në një tenxhere skuqni qepët e njoma dhe spinaqin me vaj ulliri. Kini kujdes ta lani sa më mirë spinaqin. 2.Më pas shtoni filetot e pulës të ndara në copa të vogla, në mënyrë që të skuqen sa më...

Sallatë e shëndetshme me spinaq dhe luleshtrydhe

1.Në një tas të madh hidhni së bashku spinaqin dhe luleshtrydhet. 2. Në një tas mesatar përzieni vajin, uthullën, sheqerin, specin dhe farat e susamit. 3. Hidhni sipër spinaqin dhe luleshtrydhet. Ruaj Recetën

Salcë me kos, spinaq dhe arra. S’do keni të...

1.Në një tenxhere shtoni spinaqin e larë dhe vendoseni në zjarr të ulët, pa shtuar ujë. 2.Mbulojeni me kapak që të zbutet, duke e përzierë herë pas here. 3.Pasi të ketë ulur volumin, rregullojeni me kripë. 4.Hiqeni nga zjarri...

Spinaq me mocarela dhe djathë çedar, një tavë e...

1.Ngroheni furrën në 220 gradë C. 2.Në një tigan me pak vaj ulliri skuqim qepën dhe hudhrat. I shtojmë spinaqin e larë mirë dhe e lëmë rreth 5 minuta. 3.E kullojmë mirë spinaqin dhe më pas e kalojmë në...