Arkiva e etiketave: supe me kerpudha

Një supë e shëndetshme me patate dhe kërpudha është...

Nxehni vajin në një tigan të madh. Vendosni qepët dhe skuqini për 10 minuta derisa të marrin ngjyrë kafe të artë.  Ndërkohë, hidhni 1 – 2 litra ujë të vluar mbi kërpudhat e thata dhe trazojini. Shtoni kërpudhat e...