Arkiva e etiketave: tave kosi

Tavë kosi sipas shijes tradicionale

Nxeheni sobën në 180 gradë Celcius. Në një tigan të madh, nxehni 20 gr gjalpë dhe vajin e ullirit me nxehtësi të lartë dhe skuqni copat e mishit të qengjit. Shtoni në tigan hudhrën, rigonin dhe 200 ml ujë....