Fillojeni mëngjesin shëndetshëm sot me një sallatë me kuinoa dhe luleshtrydhe

1 1/2 filxhan luleshtrydhe të prera në feta
1 filxhan kuinoa
1 filxhan manaferra
1 mango në rende
1 filxhan boronica

1.Shpëlani dhe përgatisni quinoa-n sipas udhëzimeve të paketimit.
2.Lëreni quinoa-n të ftohet në temperaturën e dhomës.
3.Në një tas të madh, kombinoni quinoa, luleshtrydhe, boronica dhe mango.
4.Për të bërë shurupin:
5.Në një tas të vogël kombinoni mjaltin dhe lëngun e limonit.
6.Pasi është krijuar një masë homogjene hidheni sipër sallatës dhe garnizojeni me pak borzilok të freskët.

Lini një koment