Gjoks pule i gatuar me kërpudha dhe patate të kuqe

Veshtiresia
Mesatare
Gati për:
20 min
Koha gatimit
20 min
Sugjerohet për:
2 persona
Kalori:
206
3/4 kg patate te vogla kuqe
Kripë
2 fletë rozmarinë
1 karafil hudhër
Piper i kuq
Lëngu i 2 limonave
2 lugë vaj ulliri ekstra-virgjër
4 copa gjoks pule
1 kuti kërpudha

1.Ngroheni furrën në 250 gradë.

2.Mbuloni patatet me ujë të ftohtë në një tenxhere dhe kriposni ujin.

3.Vijeni tenxheren mbi ngrohjen mesatare dhe lereni rreth 8 minuta, pastaj vendoseni mënjanë.

4.Hidhni gjethet e rozmarinës, hudhrat, 2 lugë çaji kripë dhe piperin e kuq piper në një bord prerjeje, pastaj prisni mishin me një thikë.

5.Transferoni pasten në një tas.

6.Përzijeni mishin në lëngun e limonit dhe vajit të ullirit dhe hidheni në tigan.

7.Lereni të gatuhet deri sa të marrë ngjyrë kafe ,rreth 5 minuta.

8.Kthejeni mishin nga ana tjetër, shtoni kërpudhat dhe patatet në tigan dhe rreshkisni me lëngun e limonit të mbetur.

9.Shtoni copëzat e rozmarinës dhe gjysmën e limonit të shtrydhur në tigan.

10.Futeni mishin në furrë të piqet 20 – 25 minuta.

Komento