Ju duhen vetëm 3 përbërës për flokë të shëndetshëm, të butë dhe me volum!

Një maskë natyrale shumë e thjeshtë, por që do t’i ndihmojë shumë flokët tuaj në drejtim të butësisë dhe volumit.

Në fund të fundit, kush nuk i do flokët përherë në formë?

Ju duhet: 

  • ½ filxhan kos
  • 1 lugë çaji kakao
  • 1 të verdhë veze

Udhëzime mbi përgatitjen: 

  • Përzieni të gjithë përbërësit në një enë, derisa të formohet një masë homogjene. Fillimisht, aplikoni maskën tek rrënjët dhe më pas tek të gjithë flokët.
  • Kur maska të fillojë të thahet, aplikoni një shtresë tjetër. Më pas, mbështillni kokën me një qese plastike dhe me një pes

Maska duhet aplikuar pa i larë flokët më parë. Për të arritur rezultate më të mira, përdoreni këtë trajtim 2-3 herë në javë, brenda 2 muajsh. Nëse e përdorni maskën rrallë, volumi do të vihet re vetëm pasi t’i keni larë flokët./neps.al 

Lini një koment