Bukuri

Maska më e mirë me shafran që lufton pikat...

Erëzat në kuzhinë nuk përdoren vetëm për t’i shtuar shijen pjatave tona. Me to mund të realizojmë edhe një sërë maskash bukurie, që kanë efekte fantastike në lëkurën tonë. Pak kosto, pak para, pak kohë, por shumë rezultate të...

Njihuni me 10 ushqimet e bukurisë që çdo vajzë...

Ekspertët thonë se shëndeti i lëkurës, flokëve dhe thonjve ka shumë lidhje me ushqimin e mirë dhe këtu janë 10 ushqime bukurie që çdo vajzë duhet të hajë.   1.Boronica 2.Shafran i Indisë 3.Majdanoz 4.Vaj kokosi 5.Avokado 6.Domate 7.Fara...

Duart tuaja të thata gjatë dimrit kanë nevojë për...

Eksfolimi ndihmon në heqjen qafe të qelizave të vdekura të lëkurës, përmirëson rigjenerimin e lëkurës dhe bën që kremrat të përthithen më mirë në lëkurë gjë që rrit efektin e tyre. Për shumicën e njerëzve, është e mjaftueshme që...

Maskë fytyre me maja birre, qetësuese edhe ushqyese në...

Majaja e birrës lufton infeksionin dhe rekomandohet të përdoret për çdo lloj moshe (edhe nga adoleshentët, pasi lufton infeksionet dhe puçrrat e fytyrës). Maska me maja birre është mjaft e thjeshtë dhe fare pa kosto. Mund ta përdorësh një...

Aknet e mia u zhdukën vetëm pasi braktisa këto...

Ashtu si pjesa më e madhe e njerëzve, në adoleshencën time u përballa me aknet. Kur isha 13 vjeç mendoja se puçrrat e kuqe me maja të bardha ishin diçka e moshës dhe do të largoheshin me kalimin e...

Për të tërhequr lëkurën natyralisht, ju duhet kjo maskë!

Çaji jeshil është i njohur për vetitë e tij të dobishme ndaj lëkurës sonë pasi është i pasur me antioksidantë. Nga ana tjetër kosi është i pasur me prebiotikë dhe siç na bën mirë ta konsumojnë, ashtu është i...

Qumësht i ngrohtë+ mjaltë, maska e mbrëmjes kundër qeseve...

Mjalti është një ilaç i shkëlqyeshëm për shumë probleme të vogla shëndetësore, për shkak të efekteve qetësuese dhe cilësive antibakteriale të tij. Kombinimi i mjaltit me qumështin e ngrohtë mund ta bëjë këtë ilaç edhe më qetësues! Thjesht kombinoni...

2 metoda të vjetra, por efikase për të shpëtuar...

Variçet janë një shenjë që kemi një qarkulilm të dobët të gjakut dhe ky është një problem që zakonisht ndodh tek gratë. Këtu në neps.al do t’ju prezantojmë 2 alternativa me të cilat ju mund t’i zbehni dukshëm venat...

Maska më e mirë e mbrëmjes për sot ka...

Edhe pse përbërësit e kësaj maske janë të ngrënshëm, sot Neps.al  nuk e sjell për ta ngrënë. E sjell si një recetë të  mirë për fytyrën tuaj pasi e hidraton lëkurën, e pastron, shërben si një tonik natyral, balancon...