Bukuri

Arsyeja pse kolagjenin duhet ta pimë, në vend që...

Plakja është diçka me të cilën shumica prej nesh nuk pajtohen, por duam s’duam ajo vihet re menjëherë në lëkurën tonë. Të gjithë ne përpiqemi ta sjellim lëkurën tonë “në jetë” duke blerë hidratues, maska dhe serume të pasura...

Çekuilibrojnë hormonet dhe shkaktojnë akne. Ja ushqimet që duhet...

Çrregullimet hormonale janë rezultat i çrregullimeve të sistemit endokrin gjë e cila manifestohet me problemet e lëkurës. Nëse vuani nga puçra hormonale, nuk jeni vetëm. Në vend të shpenzimeve marramendëse, provoni të eliminoni nga dieta ushqimet dhe përbërësit e...

Pa kimikate dhe një kosto modeste: Ja si mund...

Përkujdesi ndaj fytyrës duhet të jetë pjesë e rutinës suaj të përditshme. Vetëm kështu e ndihmoni lëkurën të jetë plot jetë dhe e shëndetshme. Nuk ka rëndësi tipi i lëkurës, ti duhet të gjesh atë që të përshtatet më...

Tërheq fytyrën më mirë sesa botoxi. Ja receta e...

Maskat e përgatitura në kushte shtëpie nuk janë vetëm për të kursyer para, por edhe për të na dhënë kënaqësi dhe rezultate të kënaqshme në çdo orë të ditës. Kjo maskë është e përshtatshme për të gjitha tipet e...

5 receta të thjeshta që do t’i kthejnë bukurinë...

Nëse mendoni se kubat e akullit mund t’i përdorni vetëm për të freskuar pijet tuaja, e keni shumë gabim. Me këto 6 receta të thjeshta bukurie, ju mund të krijoni maska për të zbutur dhe pastruar lëkurën tuaj.  ...

Fytyra shumë e thatë? Kjo maskë natyrale është shpëtimi...

Lëkura e thatë mund të jetë shkaku për kruajtjet e shpeshta, për ashpërsime dhe irritime të mëtejshme. Përdorimi i një maske natyrale është një mënyrë e sigurt për të hidratuar lëkurën tuaj dhe për ta zbutur atë së tepërmi....

Ushqimet e pasura me hekur që duhet të konsumoni...

Baza për një flokë të bukur nis nga ushqimet që konsumojnë dhe lëndët minerale që marim prej tyre. Hekuri është një mineral kyç në këtë drejtim, që i jep zgjidhje shumë problematikave në lidhje me flokët tanë. Ju mund...

Si të bëni deodorantin tuaj personal me sodë buke...

Do t’ju duhet: 1/2 filxhan sodë buke 1/2 filxhan me miell misri 2 lugë gjelle vaj kokosi 10 pika vaj esencial rozmarine Pse funksionon?  Soda e bukës ka veti antibakteriale dhe po kështu edhe vaji i arrës së kokosit...

Krem me kanellë dhe vaj kokosi, për t’i dhënë...

Nëse përdorni kanellën për të bërë ëmbëlsira ose madje edhe në kafe, ju duhet të mbani në mend se kjo erëz është magji edhe për lëkurën tuaj. Me këtë ju mund ta mbani atë të shëndetshme. Ky përbërës ka...