Bukuri

Nëse ëndërroni për flokë të gjatë dhe të shëndetshëm,...

Kafeja përmban veti që e bëjnë atë të shkëlqyeshme për kujdesin e flokëve dhe skalpit. Ajo stimulon qarkullimin e gjakut dhe heq qelizat e vdekura të lëkurës, duke parandaluar humbjen e flokëve. Gjithashtu forcon flokët, errëson pak ngjyrën natyrale...

Si të qetësoni inflamacionin dhe skuqjen në lëkurë me...

Sikurse çdo organ tjetër në trupin tonë, edhe lëkura meriton një vëmendje të veçantë. Arsyet pse mund të keni inflamacion apo skuqje në fytyrë mund të jenë nga më të ndryshmet, duke filluar nga alergjia, dieta ushqimore dhe reaksionet...

Krem antirrudhë me vezë e limon. Perfekt për të...

Recetë totalisht natyrale dhe e thjeshtë për të përgatitur një krem antirrudhë nga duart tuaja. Çfarë duhet të bëni:  Merrni një të verdhë veze, dy lugë gjelle kos dhe 1 lugë gjelle lëng limoni. Përziejini mirë dhe lërini në...

6 ushqimet më të mira dhe ato 6 më...

Ato çka hamë do të reflektohen ndër të tjerash edhe në lëkurën tonë. Neps.al ju sjell më poshtë një listë me ushqimet që ju garantojnë një lëkurë të pastër e plot jetë dhe nga ata tjetër, bëni kujdes me...

Për të luftuar aknet me forcën e duhur, ju...

Kanella largon bakteret, heq kërpudhat, viruset dhe inflamacionin. Mjalti përshpejton shërimin dhe pastron lëkurën. Limoni e bën lëkurën e ndritshme. Prandaj nëse jeni në kërkim të një maske natyrale, për të luftuar aknet e acaruara në lëkurën tuaj jeni...

Bizele të pjekura në furrë

1.Ngrohni furrën në 200 ° C.2.Lani, thani mirë dhe rregulloni bizelet.3.Vendosni bizelet në një tavë dhe shtoni vaj ulliri.4.Marinojini me kripë dhe piper për shije.5.Me duar përzijini mirë në mënyrë që të gjitha bizelet të vishen me shtresën e...

8 gjërat që buzët përpiqen t’ju thonë për shëndetin...

Duke qenë se buzët tona kanë më shumë një milionë nerva dhe janë më të ndjeshme se gjurmët e gishtërinjve, duhet t’i kushtojnë një rëndësi të veçantë. Ndonjëherë ato mund të na sinjalizojnë probleme me shëndetin tonë, prandaj pse...