Bukuri

Të thjeshta dhe efikase: Këto dy maska do t’ju...

Poret e hapura, mbiprodhim i yndyrës dhe pikat e zeza janë disa nga shqetësimet më të shpeshta që mund të kemi këtë periudhë me lëkurën. Neps ka dy sugjerime maskash për ju që përgatiten lehtësisht në kushtet e shtëpisë....

Maskë me portokall për të parandaluar tharjen e lëkurës...

Për këtë maskë në kushte shtëpie ju duhen këto përbërës: Portokall Kos Mjaltë Thani pak lëkurë portokalli dhe më pas grijeni dhe bëjeni në formën e një pudre. Duhet ta përzieni me disa lugë mjaltë dhe kos derisa të...

Të shëndetshme dhe antioksidantë të mrekullueshëm: Këto ushqime do...

Një dietë e pasur me ushqime antioksidante nuk është  e mirë vetëm për shëndetin tuaj, është e mrekullueshme për lëkurën tuaj. Radikalet e lira të formuara nga dëmtimet oksiduese përshpejtojnë procesin e plakjes. Ushqime të pasura me antioksidantë mund të...

Shpëlani kokën me këtë maskë të thjeshtë dhe skalpi...

Falë antioksidantëve dhe ushqyesve të tij çaji jeshil  qetëson dhe ribalancon një skalp të irrituar. Vaji i mentes është plotësuesi perfekt; ka veti anti-inflamatore dhe ndihmon në qetësimin dhe hidratimin e kokës së thatë. Përbërësit: 1 filxhan çaj jeshil,...

Nga limoni tek spinaqi, këto janë ushqimet e bukurisë!

Ka një shans që ulja e temperaturave këtë muaj tashmë të ketë sjellë dëm në lëkurën tuaj. Dhe ndërsa kalimi te kremrat hidratues më të rëndë, një pjesë e enigmës shpesh neglizhohet: dieta. Por, sipas nutricionistit Kimberly Snyder, ju...

Këto janë ushqimet dhe suplementët që ju duhen për...

Nëse keni rrathë të errët nën sy, e dini se sa ndikim të madh mund të kenë ata. Sigurisht, ata na bezdisin nga një perspektivë kotësie, ne jemi vetëm njerëzorë, por ata gjithashtu mund të na veshin edhe në...

Pa kosto dhe tepër efikase! Me këtë produkt natyral...

Depilimi është një nga ankthet më të mëdha të femrave sidomos kur nuk e bëni mirë. Një prerje e vogël me brisk apo tërheqja nga ana e gabuar e strishës së dyllit lënë lënë shenjat e tyre mbi lëkurë....

Tonik i bërë vetë me majdanoz për fytyrat e...

Majdanozi është një armik i fortë i yndyrës për fytyrat që vuajnë nga ajo. Si ta përgatisni vetë një tonik? Është më e lehtë nga sa e keni menduar Për këtë do ju nevojiten: ½ tufë majdanoz 100 ml...

Lëkurë elastike dhe të hidratuar? Mënyra më e thjeshtë...

Lëkurë elastike dhe pa rrudha është ëndrra e çdo gruaje! Ndaj ne do ju mësojmë sot një mënyrë të thjeshtë, efikase dhe të pakushtueshme si ta mbani lëkurën sa më elastike dhe të hidratuar. Ajo që ju duhet është...