Bukuri

Nëse hiqni dorë nga këto 7 ushqime aknet tuaja...

A ka ushqime që ndikojnë në lëkurën tonë dhe ne nuk e kuptojmë? Po, ka dhe zakonet tona të të ngrënit mund të na ndikojnë trupin tonë më shumë se sa mendoni. Por mos u shqetësoni, sepse ju mund...

Ushqimet që na dobësojnë dhe na mbajnë të ngopur

Gjatë verës të gjithë kemi sikletin se si do të vishemi me rroba banjo kur ende nuk jemi gati pasi kilogramët e tepër janë mëse të dukshëm. Në këto momente na kap akthi dhe të gjithë mendojmë se si...

Këto 5 ushqime të pasura me kolagjen luftojnë rrudhat...

Kur bëhet fjalë për kujdesin ndaj lëkurës, ne e dimë se një kombinim i kremrave të diellit, kremrave anti-plakje dhe kujdesi i vazhdueshëm do të na ndihmojnë të lehtësojmë procesin e plakjes. Por siç theksohet tek “Reader’s Digest”, ju...

Dietën e Katy Perry-t mund ta ndjekin të gjithë...

Si çdo personazh publikë, edhe Katy Perry ndjek një dietë për të mbajtur fizikun e saj në formë dhe për të qenë gjithmonë energjike. Ajo ndjek Dietën e Pesë Faktorëve, e cila përmban pesë vakte të vogla ushqimesh në...

3 mënyra si ta hidratoni siç duhet lëkurën

Si ta mbani lëkurën tuaj të shëndetshme dhe të shmangni problemet klasike të thatësi? Hidratojeni lëkurën, ruani nivelet normale të lagështisë në të dhe reduktoni humbjen e ujit. Këto janë thelbësore për të kundërshtuar klimën agresive dhe faktorët e...

Për lëkurë pa akne dhe me shkëlqim provo këto...

Ne jemi çfarë pimë dhe çfarë hamë. Dhe të gjithë e dimë se mënyra më e mirë për të pastruar organizimin tonë është të konsumojmë pijet e duhura. Këtu keni një listë të pijeve që mund t’i përgatisni në...