Kuzhinë

Supë speciale me quinoa dhe domate

1.Gatuani quinoa sipas udhëzimeve të paketimit. 2.Në tigan ngrohni gjalpin dhe vajin. 3.Shtoni specat, hudhrat dhe farat e koprës. 4.Gatuajeni 4 – 6 minuta, ose derisa perimet të fillojnë të zbuten, duke i trazuar herë pas here. 5.Shtoni domatet...

Sallatë me rrënjë spinaqi dhe limon më e shijshme...

1.Rrënjët e spinaqit lahen e pastrohen dhe i lini 15 minuta në ujë me sodë.2.Më pas i kulloni dhe vërini të ziejnë me pak ujë për 10 minuta.3.Kullojini sërish dhe vendosini në një tas.4.Hidhuni sipër lëng limoni, kripë dhe...

Ju duhen vetëm 10 minuta të përgatisni ëmbëlsirën me...

1.Pastroni luleshtrydhet dhe vendosini në një blender. 2.Shtoni në të edhe lëngun e limonit dhe lërini derisa të krijohet një masë homogjene. 3.Hidheni në një enë dhe lëreni për 1 orë. 4.Shtoni më pas në të kosin dhe sheqerin...

Tavë me vezë, karrota dhe brokoli, një drekë plot...

1.Ndezim furrën në temperaturën 180° C. 2.Në një tenxhere me ujë të valuar me kripë, ziejmë për 15 minuta bizelet. I kullojmë dhe i hedhim menjëherë në një tas me ujë e akull, që të mos humbin ngjyrën jeshile....

Kek i parezistueshëm me kakao dhe lëkurë portokalli

1.Bashkoni qumështin, gjalpin dhe lëkurën e portokallit në një tenxhere të vogël dhe vendoseni në zjarr të nxehte, por jo të valojë.2.Ndërkohë, rrihni me rrahës elektrik vezët ,sheqerin, vaniljen e pak kripë derisa të krijohet një masë kremoze dhe...

Supë me qumësht kokosi dhe pastë kerri sipas kuzhinës...

1.Në një tigan mbi nxehtësinë e mesme ngrohni vajin e susamit.2.Shtoni në të xhenxhefilin e grirë dhe pastën e kerrit dhe përzijini që ta skuqen për rreth 1 minutë. Shtoni në të qepën e copëtuar dhe hudhrën dhe gatuajeni...

Omëletë me kërpudha për mëngjesin e sotëm

1.Në një tigan skuqni gjalpin. 2.Ndërkohë në një enë rrihni vezët me një pirun. Shtoni edhe qepën e njomë të grirë imët. 3.Tani e shtoni vezën tek tigani. Shtoni kripë e piper. 4.Pas disa sekondash shtoni kërpudhat. 5.Sapo të...

Cili është momenti i duhur për të hedhur kripën...

Kripa është shija e çdo gatimi, dikush e do më shumë e dikush më pak, por asnjë ushqim nuk merr shijen e duhur pa të. Por ajo që amvisat janë gjithmonë në dilemë është: kur është momenti i duhur...

Petë sfoliate e mbushur me vezë dhe ullinj, një...

1.Në një enë rrumbullake ose gota alumini vendosni petën e prerë ne formën e gotës.2. brenda 2 ullinj të prerë dhe pak djathë.3.Shtoni edhe vezën dhe pak kripë e erëza sipas dëshirës.4.Futeni të piqet në 200 gradë për 7-8...