Me 3 përbërës

Çokollatë e nxehtë me qumësht orizi

Bashkoni qumështin e orizit, copëzat e çokollatës dhe ekstraktin e vaniljes në një tenxhere në nxehtësi mesatare. Lëvizni derisa të shkrihen copat e çokollatës dhe përzierja të jetë e nxehtë, rreth 5 minuta. Nëse dëshironi mund të zëvendësoni qumështin...

Për këtë super mëngjes ju duhen vetëm 3 përbërës

Ngroheni furrën në 200 ° C. Në tigan, ngrohni 2-3 lugë vaj dhe vendosni të skuqen pak patatet e ziera. Gatuajini deri sa të marrin ngjyrë kafe të artë 8-10. Shtoni pak djathë dhe hidhni sipër 3 vezët. Vendoseni...

Një mëngjes për 5 minuta me kos grek dhe...

1.Fetat e bukës i lyeni me kos. 2.Sipër i vendosni fetat e salmonit, i shtoni pak piper dhe vaj ulliri. 3.Tosti është gati, ju bëftë mirë! Ruaj Recetën

Si të përgatisim gjalpë çokollate në shtëpi

 Rrihni gjalpin, copat e çokollatës së shkrirë, pluhurin e kakaos dhe pak kripë me një mikser elektrik derisa të bëhet kremoze, rreth 1 minutë. Shërbejeni në temperaturë dhome në një gotë ose me briosh. Ruaj Recetën

Këtë kombinim e duan të gjithë, peshk me patate...

Patatet i qërojmë, i presim në feta dhe i vendosim në një tavë ku më parë kemi shtruar letër pjekjeje. Patateve u hedhim kripë, rozmarinë dhe vaj ulliri. Peshkun e pastrojmë mirë me ujë të rrjedhshëm, përmes një thike...

Mëngjes me tortilla dhe vezë, plot me proteina

Vendosni një tigan të madh mbi nxehtësinë mesatare dhe lyejeni me vaj. Hidhni vezët të piqen në tigan. Ndërkohë ngrohni furrën në temperaturë të lartë. Organizoni tortillat në fletën e pjekjes me pergamenë. Përhapni fasulet mbi tortilla dhe shtoni...

Si të bëni në shtëpi sorbeto me mango

1.Përziejini të gjithë përbërësit në një blender të fuqishëm derisa të krijohet një masë dhe hidheni përzierjen në një enë të mbyllur në frigorifer për të paktën 4 orë, mundësisht gjatë natës. 2.Sapo sorbeti të jetë gati, ndjehuni të...

Brusketa të shijshme me fasule dhe domate

Nxehni skarën ose një grilë sobe. Rezervoni gjysmën e domateve. Lyeni lehtë bukën me vaj dhe domate. Marinojeni dhe gatuajeni bukën në skarë për 2 minuta në secilën anë ose derisa buka të jetë lehtësisht e tharë. Transferoni bukën...

Si të përgatisni me dy hapa të thjeshtë një...

Zgjidhni qumështin e sojës. Qumështi i sojës funksionon më së miri për shkumën e qumështit vegan. Opsionet e tjera më të mira, qumështi i tërshërë të plotë ose qumështi i bizeles. Ngrohni qumështin tuaj në mikrovalë ose në një...