Sugjerime / Snapfood

Bisktota me mollë dhe tërshërë

1.Ngroheni furrën në 180 gradë C. 2.Vendosni 2 tepsi të mëdha me letër pjekjeje. 3.Duke përdorur një mikser elektrik, rrihni gjalpin dhe sheqerin derisa të zbardhen dhe të bëhen kremozë. Shtoni vezën dhe rrihini mirë. 4.Shtoni më tej miellin,...

Krustel me kërpudha, proshutë dhe spinaq për një mëngjes...

Në një tigan të madh, hidhni qepët dhe kërpudhat në vaj deri sa të skuqen. Shtoni spinaqin dhe proshutën dhe gatuajini. Lereni të ftohet dhe rrihni vezët, duke u shtuar ngadalë pak djathë. Shtoni në përzierje spinaq dhe piper...

Rosto viçi gatuar me salcë pikante!

1.Marinoni roston me kripë dhe piper. 2.Hidhni vaj ulliri në tigan dhe gatuajeni mishin nga të dyja anët deri sa të theket plotësisht. 3.Pastaj hiqeni nga skuqja dhe hidheni në tenxhere duke e marinuar me salcën pikante dhe piper....

Ja sallata me ton që do i japë shije...

Përzieni në një tas tonin, boronicat, mollën, majonezën, qepën jeshile, kripën dhe piperin e zi. 2. Përbërjen vendoseni në frigoriger për një orë. 3. Në dy pjata vendosni 2 gota spinaq në secilën. 4. Sipër spinaqit shtoni gjysmën e...

Fundjava është këtu! 5 propozimet tona për picat që...

Fundjava është këtu dhe ju e dini që Snapfood mendon për ju në çdo moment të ditës. Për këtë do ju propozojmë 5 picat më të mira sipas nesh që mund të zgjidhni mes shumëllojshmërisë së restoranteve që ofrojmë...

Nëse ju ka shkuar mendja për panine me salçiçe...

Fundjava po afron por moti në Tiranë ka filluar të ftohet dhe ajo çfarë duam është të qëndrojmë në shtëpi të shohim serialet tona të preferuara dhe të ushqehemi mirë. Për pjesën e ushqimeve dhe dëshirave të pafundme për...

Plot vitamina dhe hekur: Smoothie me spinaq dhe banane...

1.Të gjithë përbërësit pasi i keni larë e pastruar mirë i bashkoni në një blender. 2.I fruloni për disa sekonda dhe sapo masa të jetë bërë homogjene e shërbeni nëpër gota dhe shijojeni. 3.Kjo smoothie do ju mbushë plot...

Tartufi, përbërësi magjik i recetave me shumë shije

Tartufi është një lloj kërpudhe që rritet në rrënjët e lisit, blirit, pishës dhe shelgut të egër. Zakonisht ai rritet në tokë ranore dhe nuk ka as rrënjë, as gjedhe, as degë. Kjo specie është në formën e zhardhokut...

Super shije! Pasta rustica, me ullinj dhe proshutë

Gatuani makaronat sipas udhëzimeve të pakos që keni zgjedhur. Ndërkohë, në një tigan të madh të thellë, gatuani proshutën derisa të skuqet mirë më pas kullojeni me letër për të larguar yndyrën e tepërt. Hidhni copat e prera të...