Kuzhinë aziatike

Sushi në shtëpi? Kjo është receta më fantastike që...

Shtoni orizin për sushi në një enë me ujë të nxehtë. Shtoni kripë dhe lëreni të ziejë. Prejeni kastravecin dhe avokadon në shirita të hollë. Te orizi i zier shtoni 2 lugë gjelle uthull orizi. Shtoni piper dhe përziejini...

Në kërkim të: Sushit më të mirë në Tiranë

Ka një arsye përse jemi të gjithë ndjekës të Neps.al: Na pëlqen ushqimi i mirë, apo jo?! Por përveçse ta gatuajmë atë me recetat që stafi ynë sjell çdo ditë, përse të mos braktisim herë pas here tenxheret e...

Supë indiane. Recetë që largon zemërimin, ankthin e frikën

Një recetë që kombinon 5 shije në një pjatë të vetme dhe është në gjendje të luftojë emocionet negative. E thjeshtë për t’u përgatitur, kjo supë mund të serviret si e ngrohtë, ashtu edhe e ftohtë. Keni ankth dhe...