Kuzhinë franceze

Krepa të karamelizuar me lëng molle

Si fillim përgatisni krepat. Në një tigan të madh, shtoni gjysmë lugë çaji gjalpë dhe 2 lugë çaji lëng molle. Lejoni që gjalpi të shkrihet. Shtoni një krep në tigan dhe gatuajeni përafërsisht 1 minutë derisa krepa të fillojë...

Një mëngjes plot proteina nis me një omëletë me...

Hidhni vezët në një tas, rrihini mirë, shtojuni kripë e piper e më pas edhe ajkën për gatim. Përzierjen hidheni në tigan dhe piqeni. Pasi omëleta është pjekur shtroni pak salmon mbi të. Hidhni sipër koprën e grirë dhe...

Mëngjesi fillon plot shije me një omëletë klasike franceze

Rrihni vezët me ujin, kripën dhe piperin në një tas. Shkrini gjaplin në një tigan në nxehtësi mesatare dhe anojeni derisa të mbulohet e gjithë sipërfaqja. Hidhni përzierjen e vezëve në tigan, në mënyrë që të sghpërndahet në të...

Tost francez i fryrë për mëngjes të shijshëm

Hidheni miellin në një tas të madh përzierës. Dalëngadalë shtoni qumështin. Shtoni më tej kripë, vezë, kanellë, ekstrakt vanilje dhe sheqer deri sa të krijohet një masë. Nxeheni një tigan të lyer me vaj mbi nxehtësinë mesatare. Fetat e...