Kuzhinë mesdhetare

Një pjatë e parezistueshme: Rizoto me proshutë dhe kërpudha

1.Nxehni vajin në një tigan të thellë dhe gatuani qepën dhe proshutën për 5 minuta që të zbuten. 2.Shtoni kërpudhat dhe gatuajini për 5 minuta të tjera derisa të fillojnë të lëshojnë lëngjet e tyre. 3.Shtoni orizin dhe gatuajeni...

E bollshme dhe plot shije: Kjo është receta e...

1.Si fillim përgatisni vinaigretë: 2.Në një kavanoz hidhni vajin, lëngun e limonit ose uthullën, qepët e njoma, erëzat dhe mustardën. Mbulojeni me kapak dhe tundeni derisa të përzihet mirë. Shtoni kripë dhe piper për shije. 3.Shtoni disa feta qepë...

Kjo lazanja me 4 lloje djathërash është thjesht ideale...

1.Ngroheni furrën në 220 gradë C. 2.Lyejeni lehtë një tigan të madh për pjekje. 3.Vendosni një tenxhere të madhe me ujë të kripur të vlojë. 4.Bëni mbushjen: Në një enë mesatare,hidhni  rikotën, parmixhianon, vezën, lëvoren e limonit dhe erëzat...

Si kjo nuk keni provuar: Mëlçi pule të gatuar...

1.Shkrini gjalpin në një tigan, pastaj hidhni qepën e grirë hollë deri sa të marrë ngjyrë të artë, të verdhë. 2.Shtoni mëlçitë e prera në copa dhe skuqini aq kohë derisa të ndryshojnë ngjyrë. 3.Mëlçitë e skuqura ngjyejini në...

Receta që do t’ju kërkojnë të gjithë: Mish viçi...

1.Vendosim një tigan me vaj ulliri në zjarr ku vendosim qepën e grirë në rende të holla dhe më pas specin gjithashtu të grirë hollë. 2.I skuqim mirë dhe më pas shtojmë mishin të prerë në kubikë. 3.I gatuajmë...

Fasule me kumbulla të thata, siç nuk i keni...

Në një tenxhere hidhni fasulet, shtoni ujë, sodë buke dhe vendosini të zihen. Pasi fasulet të kenë valuar lëreni që të zihen afro 20 minuta. Kullojini dhe i shpëlani fasulet dhe i zhvendosni në një tenxhere. Sipër hidhni një...

Sallatë e lehtë me mish pule dhe misër!

Nxeheni një tigan të vogël, në temperaturë të mesme. Lyeni tiganin me vaj dhe vëreni misrin të piqet për pesë minuta, apo derisa të marrë ngjyrë të artë. Përzieni qumështin e rrahur, uthullën e verës dhe sheqerin. Prisni mishin...

Qofte me salcë bizelesh, një recetë plot shije

1.Në fillim grini qepën shumë hollë, gjithshtu dhe specin në kubikë të vegjël. 2.Në një tigan të thellë hidhni 4 lugë gjelle vaj dhe shtoni qepën dhe specat në kubikë, i kaurdisni sëbashku duke shtuar pak kripë. 3.Vendosini kapakun...

Lulelakër në furrë me proshutë dhe djathë

1.Ngrohni furrën në 220 gradë C. 2.Hiqni gjethet nga lulelakra dhe hiqni bazën. 3.Priteni lulelakrën në gjysmë, pastaj në katër feta. 4.Vendosni këto në një tavë pjekjeje, lyejini me vaj dhe shtoni piper. 5.Mbulojeni mirë tavën e pjekjes me...