Kuzhinë spanjolle

Paella ylber, me perime dhe plot shije

Nxehni vajin në një tigan të madh mbi nxehtësi mesatare.  Shtoni preshin dhe gatuajeni duke e trazuar shpesh, derisa të zbutet, rreth 5 minuta. Shtoni kungujt, speca dhe hudhër dhe gatuajini, duke e trazuar shpesh, për 2 minuta. Shtoni...

Pasta të ftohta me avokado dhe domate

Vëmë makaronat të ziejnë me ujë të valuar dhe kripë. Kur makaronat duan edhe fare pak që të ziejnë, në një tas të madh hedhim domatet dhe tulin e avokados, pasi i kemi qëruar lëkurën dhe i kemi hequr...

Qofte me gjizë deleje, shijojnë për mrekulli!

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Morbi a mattis erat. Cras vulputate diam urna, id lacinia dolor ultrices sit amet. Nullam id mi massa. Fusce dignissim ex ac nisi tempus varius. Fusce imperdiet, turpis sit amet tempus...