Darka

Fileto peshku e mbushur me kajsi, domate dhe oriz

Fileton e peshkut priteni përgjysmë për së gjeri, pastrojeni dhe spërkateni me lëng limoni. Në çdo copë të peshkut vendosni një copë kajsie, pastaj mishin bëjeni role dhe kapeni me një krujtese dhëmbësh, lyjeni me vaj, skuqeni dhe pasi...

Pasta me spec djegës dhe krem pana

Vini një tenxhere të madhe me ujë të kripur në sobë dhe  gatuajini makaronat sipas udhëzimeve të paketës. Ndërkohë, shtoni vajin dhe gjalpin në një tigan të madh në nxehtësi mesatare dhe shkrijeni gjalpin. Shtoni hudhrën dhe qepët dhe...

Karrota dhe xhenxhefil që supa juaj të bëhet e...

Në një tenxhere skuqni gjalpin, qepët e grirë imët dhe hudhrat.Më pas shtoni karotën e grirë imët dhe xhenxhefilin pluhur. Shtoni lëngun e perimeve dhe e lini supën të ziejë. Pas 20 minutash shtoni kripën dhe piperin. Kur supa...

Sallatë tricolor me patate

Në një tenxhere vendosni patatet dhe ujin të ziejnë. Mbulojini dhe lërini deri në vlim 9 -11 minuta ose derisa patatet të zbuten kur shpohen me thikë. Kullojini patatet dhe lërini të ftohen rreth 10 minuta. Ndërkohë, në një...

Gati për 15 minuta: Patate të mbushura me proshutë...

Lani mirë patatet dhe i ndani përgjysmë.Përdorni një lugë për t’i hequr tulin e brendshëm.I rendisni patatet e prera në një tavë. I spërkasni sipër me vaj ulliri, kripë dhe piper.I fusni në furrë për 15 minuta në temperaturë...

Këtë kombinim e duan të gjithë, peshk me patate...

Patatet i qërojmë, i presim në feta dhe i vendosim në një tavë ku më parë kemi shtruar letër pjekjeje. Patateve u hedhim kripë, rozmarinë dhe vaj ulliri. Peshkun e pastrojmë mirë me ujë të rrjedhshëm, përmes një thike...

Speca të mbushur me bullgur dhe rrush të thatë

Pastroni specat nga farat. Rrushin e thatë e vendosni në ujë të ngrohtë  që të zbutet. Në një tas vendosni qepët të prera në kubikë shumë të vegjël duke u shtuar pak kripë dhe i shtypni me dorë. Shtoni...

Fileto pule e mbushur me shparguj dhe kërpudha për...

Ngrohni furrën në 200 gradë C. Brenda vendosni një tavë ku keni shtruar më parë një letër kuzhine. Marinoni filetot e pulës me kripë, piper, hudhër dhe qepë. Vendosni nga një shparguj në secilën fileto dhe rrotullojini. Brenda i...

Patate me limon në furrë sipas kuzhinës greke

Nxehni furrën në 200 ° C. Qëroni patatet  në feta. Vendosini në një tavë pjekje të madhe, të thellë,më pas shtoni vaj ulliri. Marinojini me kripë, piper dhe rigon. Kombinoni lëngun e pulës me lëng limoni dhe hudhër dhe...